تبلیغات
زندگی در دنیای کاروفناوری - چرا مردم شهر پمپی مجسمه شدند؟
زندگی در دنیای کاروفناوری
www.nowinfan.ir *** آینده از آن علم،تکنـولوژی و خلاقیت همراه با ایمان وصداقت است
به سایت زندگی با حرفه وفن خوش آمدید****صفحات را تا آخر مشاهده نمائید**** می توانید نظر خود را در بخش نظرات  بنویسید ****در صورت تمایل درانجمن گفتگوی سایت عضو شوید **** تا باز شدن کامل صفحات کمی صبر کنید
کانال تلگرام ذره بین

لینکدونی

آرشیو موضوعی

صفحات جانبی

← آمار

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • کاربران جاری: نفر
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اغلب مردم با چنان عجله و شتابی به سوی داشتن یک "زندگی خوب"حرکت می کنند که از کنار آن رد می شوند *** مغرور بودن به دانش خود ، بدترین نوع جهالت است *** فکرنو بسیار ظریف و حساس است با یک ریشخند کوچک می میرد و کنایه ای آن را به سختی مجروح می کند *** تنها بنائی که هر چه بیشتر بلرزد، محکمتر می شود، دل آدمی است *** لحظه ها را گذراندیم تا به خوشبختی برسیم غافل از اینکه همان لحظات خوشبختی بودند
آدرس زندگی با حرفه و فن :
www.nowinfan.ir 
و آدرس دیگر سایت:
www.nowin.tk

چرا مردم شهر پمپی مجسمه شدند؟

تا امروز مجسمه های زیادی توسط انسان از خاک طبیعت ساخته شده است،اما این مطلب حکایت معکوس این روند را بیان می کند.یعنی ساختن مجسمه های انسان توسط طبیعت.شهر پمپیاینبار طبیعت با ذوق دلخراش و از خاک خود انسانهایی را مسجمه کرده است که وقتی به آنها نظرمی اندازید، حس وحشتناکی تمام وجود شما را تسخیر می کند.میخواهم با شما از شهری حرف بزنم که مردم آن به شکل باور نکردنی مجسمه شده اند! باور کنید اصلا شوخی نیست. امروز همه می دانند در هیروشیما چه اتفاق وحشتناکی افتاده است.اما شهر پمپی به وسیله ی بمب اتمی مورد تهاجم قرار نگرفته است.پس چه اتفاقی باعث شد تا مردم این شهر بشکل مجسمه دربیایند؟

مردی در معبری سوخته ، مشتی سکه را در دست میفشارد. شاید دزدی بوده یا شاید این پول پس انداز یک عمر او به حساب می آمده است. این سکه های طلا از کجا بدست آمده -سرنوشت او چنین بود که آنها را 1500 سال همچنان در مشت خود نگه دارد ، تا او را در قرن هجدهم از میان خاکستر و مواد مذاب سرد بیرون بکشند . او از اهالی شهر "پمپی"بود . یکی از شهرهای ثروتمند روم ، نزدیک خلیج "ناپل" که در روز هولناک 19 اوت از عرصه جهان محو شد.! آتشفشان اگر چه شهر را نابود کرد اما آنرا زیر قشری از خاکستر محفوظ نگه داشت. فروشندگان ، مغازه های خود را برای رفتن به خانه می بستند . دختران در نزدیکی چشمه مشغول گفتگو بودند . نانوایی خمیرهای نان را تازه در تنور کرده بود .ناگهان نخستین لرزه آغاز شد . نانوا نانهایش را در تنور گذاشت... هنوز میتوان تمام آنها را در موزه " ناپل" دید.! همانگون تبدیل به سنگ شده اند . بعضی ها پا به فرار گذاشتند ، زیرا می دانستند زلزله نخستین علامت شروع آتشفشان است .اما دیگران خیلی دیر جنبیدند . اوج هنر طبیعت در این مکان صحنه کارگاه مجسمه سازی شهر پمپی ست:

شهر پمپی

استاد مجسمه ساز بهمراه سگی که بر سکو نشسته توسط مجسمه ساز دیگری به نام طبیعت بشکل مجسمه در آمده اند .این شاهکار وحشتناک یکی از اسرار آمیزترین صحنه های خلق شده در شهر پمپی است.

شهر پمپیشهر پمپی
 

گروهی از سوگواری کنندگان از زیر خاکستر بیرون آورده شدند . آنها خودشان در مراسم تدفین کسی شرکت داشتند . بعضی ها در حال دفن کردن دفینه های باارزش و گرانبهای خود غافلگیر شده بودند . بعضی از ترس خشم آتشفشان خود را در خانه هایشان پنهان کرده بودند . بیشتر اهالی شهر لوازم زندگی خود را بار ارابه کرده اما پشت دروازه شهر گیر افتادند . وقتی بعد از 28 ساعت آتشفشان "وزو" خاموش شد ، شهر پمپی حدود 6 متر به زیر خاکستر فرو رفته بود و از بیست هزار جمعیت آن دوهزار نفر ناپدید شده بودند .شهر و فاجعه برای قرنها به فراموشی سپرده شد . تا اینکه در سال 1748 مهندس دربار پادشاه ناپل درصدد ئارسی تونل قدیمی ای که از رودخانه "سارنو" آب آشامیدنی به شهر میرسانید بر آمد و شروع به کندن چاهی کرد . از حسن تصادف چاه درست از ناحیه تجاری شهر سر بر آورد ، نقاشیهای دیواری زیبایی آشکار شد . در آنجا به جسد یکی از اهالی پمپی برخوردند که چند سکه در دست داشت . در سال 1763 باستان شناس آلمانی به شهر پمپی علاقمند شد و با مطالعه این شهر به یکی از متخصصان تاریخ این شهر تبدیل گردید . اما مقامات محلی از نزدیک شدن او و حفاری در این شهر باستانی جلوگیری کردند . او با رشوه دادن به ماموران توانست به بازدید در آنجا بپردازد و با کار دقیق توانست تحقیقاتی درباره ی تاریخ شهر به عمل آورد . اما مرگ نابهنگام او کارش را متوقف کرد . در این قرن  آرشیتکت ایتالیایی "جوزپه فیورلی" دست به حفاری دقیق و مرحله به مرحله شهر زد . او هیچ یک از جزییات را از قلم نینداخت . هنوز دو پنجم شهر زیر خاک است و چه بسا اسرار نهفته و حیرت انگیزی در آن پنهان شده باشد . یکی از اسرار این گدازه های آتشفشانی نوع اثر گذاری آن بر روی انسانها است . بعضی از انسانهای مجسمه شده هنوز دندانهایشان بطرز باور نکردنی سالم باقی مانده . جالب اینجاست که آنها به آتشفشان نزدیکتر بودند . در بعضی از مجسمه های انسانی ناخن های دست و پا همچنان سالم است ، انگار گدازه های داغ هیچ کاری با این اعضا نداشته اند .
در سال 1991 اکتشافات جدیدی توسط باستان شناسان ایتالیایی انجام شد و حدود نیمی از شهر از زیر خاک بیرون آورده شد و هم اکنون هم باستان شناسانی مشغول کار بر ویرانه های پمپی هستند . در همان منطقه دولت موزه ساخته است و انواع مجسمه های انسانی را به همراه لوازم زندگی آنها بطرز جالبی در مکانهای خودشان قرار داده است . فیلمهای زیادی از این حادثه عجیب و غم انگیز بر پرده سینما ظاهر شده که معروفترین آنها "خشم وزو" محصول سال 1995 است.


 www.nowin.mihanblog.com


» آشنایی با پیشرفته ترین و پیچیده ترین فناوری ساخته دست بشر ( یکشنبه 5 مهر 1394 )
» حقایق عجیبی درباره کلاغ ها ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» اتفاقات بدن در یک 24 ساعت - بسیار جالب ( جمعه 20 بهمن 1391 )
» کارگاه برق مدرسه منگور کردستانی-سوم 1 و سوم 2 ( جمعه 15 دی 1391 )
» کارگاه برق مدرسه منگور کردستانی-دوم 1 و دوم 2 ( یکشنبه 3 دی 1391 )
» تصاویری جالب از دیوار چین ( چهارشنبه 12 مهر 1391 )
» درس ادب به مسافر نژادپرست ( پنجشنبه 9 شهریور 1391 )
» عکسهای کارگاه و کارعملی کلاسهای اول مدرسه شهیدباکری-رمز:شماره تلفن مدرسه ( دوشنبه 16 مرداد 1391 )
» تولید برق از زندانیان ( چهارشنبه 14 تیر 1391 )
» درمان بیمار آلمانی مبتلا به ایدز برای اولین بار در جهان ( پنجشنبه 25 خرداد 1391 )
» معدن داری در فضا ( سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 )
» عجایب بدن انسان و آمارهایی جالب از اعمال روزانه انسان ( شنبه 9 اردیبهشت 1391 )
» نوروز 91 مبارک باد ( سه شنبه 1 فروردین 1391 )
» داستان کوتاه باسواد-بی سواد ( دوشنبه 15 اسفند 1390 )
» عاقبت مصرف مواد مخدر + تصویر جالب ( شنبه 15 بهمن 1390 )
» برنج فروشی که امپراطوری سامسونگ را به وجود آورد! ( شنبه 3 دی 1390 )
» تست تمرکز جالب - آیا شما نابغه اید؟ ( سه شنبه 1 آذر 1390 )
» تغییرات دوره راهنمایی و اضافه شدن بازدید به حرفه و فن ( یکشنبه 1 آبان 1390 )
» یک رویداد علمی و باز هم تایید اسلام و قرآن + تصاویر بسیار جالب ( پنجشنبه 21 مهر 1390 )
» چینی ها چه جوری درست می کنند؟ + تصاویر ( شنبه 12 شهریور 1390 )
» دو داستان جالب: قرآن و ناپلئون - دکتر مصدق در دادگاه لاهه ( سه شنبه 25 مرداد 1390 )
» امن ترین محل نشستن در وسایل نقلیه کجاست؟ ( جمعه 3 تیر 1390 )
» اخطار ( شنبه 28 خرداد 1390 )
» اعداد شگفت انگیز ( سه شنبه 17 خرداد 1390 )
» زلزله ای به بزرگی 4.2 درجه درمقیاس ریشتر اشنویه ،نقده و پیرانشهر را لرزاند + تکمیلی ( جمعه 6 خرداد 1390 )
» سوء تفاهم (داستان کوتاه و جالب) ( دوشنبه 15 فروردین 1390 )
» چیزهایی که زلزله نتوانست از مردم ژاپن بگیرد. ( جمعه 27 اسفند 1389 )
» آلبوم تصاویر کارگاه حرفه و فن مدرسه شهیدباکری 89-88 ( جمعه 22 بهمن 1389 )
» شرح اردوی جنوب درس آمادگی دفاعی ( سه شنبه 5 بهمن 1389 )
» ابتکار جالب برای ایجاد کارگاه سیار در مدرسه شهید باکری ( سه شنبه 5 بهمن 1389 )


بازگشت به صفحه اصلی سایت


تماس با ما
کانال تلگرام ذره بین
کانال تلگرام ذره بین

آلبوم تصاویر مدرسه

درباره نویسنده

بــا تغییرات جدیــد نظـــــام آموزشی درس کاروفناوری بـه عنوان یکــــی از مفیــدترین دروس، دانش آموزان مبتـــکر و خــلاقی را بــــار می اوردکه بـه جـای مدرک گرایـی و رفتن در پـی مطـالب حفــظی کـم ارزش و امیــدداشتن به استـــخدام،خود خـــلّاق و کــارآفرین شوند.
دردرس کـاروفناوری دانـش آموزان عـلاوه بر به دست آوردن اعتـــماد به نفس به دلیــل انجام کارهای عملی باانواع مهارتهای فنی آشنـا میشوند که هم در زندگی شخصــی به کارشان می آیدو هم می تواند جرقه ی علاقه به رشته ها و مشاغل فنی را درآنها به وجود آورد.
موضوعات متنوع کاروفناوری به دانش آموزان فکرکردن و خـــلاقیت یاد می دهدو آنها را از سربار بودن رها میکند.کاروفناوری تنها امیــد جــامعه برای کم شدن فاصله علــم و عمــل بوده و میتواند نویدبخش پیشرفت و تکنولوژی باشد.
در این وبلاگ آمیخته ای از مطالب روز درمورد علـم و تکنـولوژی مرتبط با کــاروفناوری و هـر مطلب مفیددیگری برای دانش آموزان علاقمند قرار می گیرد.
آدرس اصلی: www.nowinfan.ir
آدرس کوتاه: www.nowin.tk
مدیر سایت: سیروان مولودپور

جستجو در مطالب

لینکستان

آرشیو

تقویم

PageRank Checking Icon