تبلیغات
زندگی در دنیای کاروفناوری - پاسخ سوالات «گزارش شناخت دوره توجیهی بدو استخدام»
زندگی در دنیای کاروفناوری
www.nowinfan.ir *** آینده از آن علم،تکنـولوژی و خلاقیت همراه با ایمان وصداقت است
به سایت زندگی با حرفه وفن خوش آمدید****صفحات را تا آخر مشاهده نمائید**** می توانید نظر خود را در بخش نظرات  بنویسید ****در صورت تمایل درانجمن گفتگوی سایت عضو شوید **** تا باز شدن کامل صفحات کمی صبر کنید
کانال تلگرام ذره بین

لینکدونی

آرشیو موضوعی

صفحات جانبی

← آمار

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • کاربران جاری: نفر
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اغلب مردم با چنان عجله و شتابی به سوی داشتن یک "زندگی خوب"حرکت می کنند که از کنار آن رد می شوند *** مغرور بودن به دانش خود ، بدترین نوع جهالت است *** فکرنو بسیار ظریف و حساس است با یک ریشخند کوچک می میرد و کنایه ای آن را به سختی مجروح می کند *** تنها بنائی که هر چه بیشتر بلرزد، محکمتر می شود، دل آدمی است *** لحظه ها را گذراندیم تا به خوشبختی برسیم غافل از اینکه همان لحظات خوشبختی بودند
آدرس زندگی با حرفه و فن :
www.nowinfan.ir 
و آدرس دیگر سایت:
www.nowin.tk

پاسخ سوالات «گزارش شناخت دوره توجیهی بدو استخدام»

پس از درخواست مکرر دوستان و به علت اینکه تعداد زیادی از دوستان و همکاران در تکمیل  گزارش شناخت دوره توجیهی بدو استخدام مشکل داشتند واینکه بسیاری از سؤالات برایشان گنگ بود، نمونه پاسخهای فرم خودم را در اینجا عینا قرار داده ام.

امیدوارم که برایتان مفید باشد:*بخش اول و دوم سؤالات برای تمام معلمان مشترک است،اما در بخش سوم یعنی آشنایی کارکنان با شغل مورد تصدی جواب در هر رشته فرق دارد،من جوابهای حرفه وفن را حذف کرده ام و فقط در موارد لازم یک راهنمایی کلی برای تمام رشته ها نوشته ام.

*ممکن است در برخی موارد نظر شما با من اختلاف داشته باشد.


**اگر این مطلب به دردتان خورد،در نظرات بنویسید.
 گزارش شناخت دوره توجیهی بدو خدمت کارکنان

 

تهیه کننده:

پست سازمانی:

دستگاه معرفی کننده:    اداره آموزش و پرورش1-آشنایی کارکنان با دستگاه اجرایی مربوطه

 

1/1-پیشینه سازمانی/اداری دستگاه مربوطه را در ده سطر توضیح دهید.

وزارت آموزش و پرورش یکی از وزارت‌های موجود در تقریباً همه کشورها است. این وزارتخانه مسئول تمامی امور آموزشی شهروندان از سنین پایین تا سنین بالا است. در برخی کشورها امر پژوهش نیز در حیطه کار وزارت آموزش و پرورش قرار دارد ولی در برخی کشورها وزارتخانه جداگانه‌ای برای امور پژوهشی تشکیل داده‌اند.در کشور ایران این وزارت خانه وظیفه آموزش رایگان همه افراد را در مقاطع دبستان، راهنمایی، متوسطه و پیش دانشگاهی را دارد.

نظام نوین آموزش و پرورش رسمی در ایران قریب نود سال سابقه دارد.پیش از آن در طول قرون متمادی مکتبها و مدرسه های علوم دینی عوامل عمده آموزش وپرورش در نظام سنتی محصوب می شدند.

تصویب قانون شوراهای آموزش و پرورش منطقه ای در سال 1348هجری شمسی در پاره ای موارد در زمینه های اجرایی و مالی اختیاراتی به هر منطقه داده و سازمان آموزش و پرورش از گذشته تاکنون بصورت مرکزی اداره شده است

نظام آموزشی ایران دارای دوره ابتدایی(پنج سال) دوره‌ی راهنمایی (سه سال) دوره متوسطه( سه سال) و دوره پیش دانشگاهی است. علاقه‌مندان به کارهای عملی و فنی نیز می‌توانند مهارت های لازم را در مدرسه‌ها و آموزشگاه‌های کارو دانش بگذرانند. دانش‌آموختگان دوره پیش‌دانشگاهی در صورت موفقیت در آزمون‌های سراسری، به دانشگاه وارد می‌شوند.


 2/1-رسالت (ماموریت)اهداف و وظایف اساسی دستگاه مربوطه را در ده سطر بیان کنید.

اهداف‌ کلی‌ آموزش‌ وپرورش‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌

(مصوب‌ ششصدوبیست‌ وششمین‌ جلسه‌ شورای‌ عالی‌ 1377/7/30)

کمال‌ انسان‌ درنظام‌ تعلیم‌ وتربیت‌ اسلامی‌ رسیدن‌ به‌ قرب‌ الهی‌ است‌ .این‌ هدف‌ غایی‌ به‌اهداف‌ زیرتقسیم‌ می‌شود:

1‌- اهداف‌ اعتقادی‌   2ـ اهداف‌ اخلاقی‌ 3- اهداف‌ علمی‌آموزشی‌4- اهداف‌ فرهنگی‌ هنری‌  5- اهداف‌ اجتماعی‌  6- اهداف‌ زیستی‌ 7- اهداف‌ سیاسی‌ 8- اهداف‌ اقتصادی

وظایف وزارت آموزش وپرورش

 وظایف وزارت آموزش وپرورش عباتند از:تشکیل شورای عالی آموزش وپرورش-تهیه و تدوین مقررات وتنظیم لوایح مربوط به وظایف محوله-برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان-جذب وانتخاب افراد صالح برای تعلیم و تربیت از طریق گزینش-تامین آموزش وپرورش رایگان برای همه تا پایان دوره متوسطه-آموزش مستمر معلمان به منظور ارتقای سطح توانایی شغل آنها-نظارت بر اجرای برنامه های ورزشی و فعالیتهای فوق برنامه در کلیه آموزشگاههای کشور-تعیین ارزش و اعتبار گواهینامه های تحصیلی صادره از سوی موسسات آموزشی داخلی و خارجی تا پایان دوره متوسطه و همچنین مدارس عالی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش-تهیه و چاپ کتابهای درسی و توزیع آنها در سراسر کشور‌ تهیه و تظیم مقررات آموزش آموزش عمومی کشور تا پایان دوره متوسطه و... .


3/1-ساختار تشکیلاتی (مرکزی /خارج از مرکز)دستگاه مربوطه را ترسیم کنید.

تشکیلات سازمانی وزارت آموزش و پرورش (به تفکیـک سـتـادی)

حوزه وزارتی

             - دفتر وزارتی

             - اداره کل روابط عمومی

             - دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگوئی به شکایات

             - ستاد اقامه نماز

معاونت آموزش و پرورش عمومی

             - معاونت آموزش و پرورش عمومی

             - دفترآموزش وپرورش پیش دبستانی و ابتدایی

             - دفترآموزش وپرورش راهنمایی تحصیلی

             - دفترآموزش وپرورش عشایر

             - دفتر هماهنگی آموزش برای همه

معاونت آموزش و پرورش نظری و مهارتی

             - معاونت آموزش و پرورش نظری و مهارتی

             - دفترآموزش وپرورش نظری وپیش دانشگاهی

             - دفترآموزش وپرورش فنی وحرفه ای

             - دفترآموزش وپرورش کاردانش

             - اداره کل سنجش وارزشیابی تحصیلی

             - دفتر برنامه ریزی امور فرهنگی و مشاوره

             - اداره کل امور مدارس عالی فنی وحرفه ای

             - جشنواره جوان خوارزمی

معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت

             - معاونت برنامه ریزی و توسعه مدیریت

             - دفترتوسعه مدیریت ، فناوری وتحول اداری

             - اداره کل امور اداری

             - اداره کل امورمالی

             - دانشگاه پیامبر اعظم (ص)

             - دفتر آموزش و ارتقاء مهارتهای حرفه ای و تربیت معلم

             - دفترآمار, برنامه ریزی وبودجه

             - اداره کل اموررفاهی وتعاون

             - اداره کل پشتیبانی

             - دبیرخانه کمیته ملی شیر مدرسه ایران

معاونت پرورشی و تربیت بدنی

    - معاونت پرورشی و تربیت بدنی

         - اداره کل تربیت بدنی مدارس

معاونت حقوقی و امور مجلس

- معاونت حقوقی و امور مجلس

         - دفترامورمجلس

         - دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش

            - دفتر حقوقی ، املاک و حمایت قضایی کارکنان

معاونت مشارکتهای مردمی

        - معاونت توسعه مشارکتهای مردمی

        - دفتر توسعه مشارکتهای مردمی وامور شوراها

        - دفترمدارس خارج از کشور

  - دفترامور شاهد و ایثارگران


4/1-نظام ارتباطات سازمانی و اداری درونی و بیرونی دستگاه را توضیح دهید.

در راس وزارت وزیر که عضو هیأت دولت است قرار دارد.2-شورای عالی آموزش و پرورش که خط مشی آموزش و پرورش را تعیین میکند وابسته به وزارت است و هدفهای برنامه های درسی را بررسی و تصویب می کند.3-سازمان های اقماری که هفت سازمان  و یک دانشگاه ویک پژوهشکده که همه استقلال مالی فراوانی دارند،زیر نظر وزیر می باشند4-دفتر وزارتی نامه ها و بخشنامه های محرمانه را ارسال می کند.5-وظیفه ارتباط با رسانه ها،مردم و زیر مجموعه وزارت بر عهده اداره کل روابط عمومی است.6-وظیفه برقراری ارتباط با کشورهای خارجی و موسسات وابسته به سازمان ملل بر عهده دفتر همکاری های علمی بین المللی است.7-دفتر ارزشیابی و بازرسی بر فعالیت های کلیه واحدهای وزارت نظارت می کند.8-معاونت آموزشی مطالعات مربوط به توسعه آموزش را سیاست گذاری می کند.9-معاونت پرورشی نیازهای فرهنگی ،عقیدتی اسلامی پرورشی و تربیت بدنی و هنری را بررسی می کند.10-معاونت برنامه ریزی که الگوهای برنامه ریزی را ارائه می کند.11-معاون اداری و مالی که علاوه بر نظارت بر امور مالی،در امور سازماندهی و بافت تشکیلاتی،توسعه مناطق،استخدام،تدارکات،خدمات و امور رفاهی نیز نظارت می کند.12-سی سازمان در سی استان امور واحد های آموزش مناطق شهرها را اداره می کنند.13-مدرسه نیز سازمانی است که بصورت دولتی و غیر دولتی زیر نظر اداره آموزش وپرورش برنامه های مصوب وزارت را در سطوح تحصیلی معین اجرا می کند.مدارس و کارکنان آن با توجه به تعداد دانش آموزان درجاتی دارند و مدیر مدرسه مسئول کلیه کارهایی است که در محیط مدرسه رخ می دهد.


5/1در صورتیکه دستگاه زیر ربط شما دارای سازمان های وابسته (اقماری)می باشد ضمن ذکر اسامی،نظام ارتباطی آنها را با دستگاه اصلی توضیح دهید.

1-سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی کشور 2-سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی 3-سازمان نهضت سواد آموزی 4-سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان(سمپاد) 5-سازمان نو سازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور 6-کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 7-انجمن اولیا و مربیان جمهوری اسلامی ایران.

ریاست انجمن اولیا و مربیان برعهده قائم مقام وزیر آموزش و پرورش است.کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارای مدیرعامل و یک هیئت مدیره است که طبق اساسنامه مربوطه،وزیر آموزش و پرورش ریاست هیئت مدیره آن است.رئیس سازمان نهضت سواد آموزی بعنوان معاون وزارت آموزش و پرورش است که نماینده مقام رهبری بر حسن اجرای امور نظارت میکند.سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان دارای یک هیئت مدیره است که وزیر آموزش و پرورش ریاست آنرا برعهده دارد.سازمان پژوهش و برنامه ریزی دارای شورایی است که ریاست آن با وزیر آموزش و پرورش است .سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور طبق قانون مصوب 1354 تاسیس شده است که وزیر آموزش و پرورش رئیس سازمان را منصوب می کند و نیز هدایت و نظارت بر سازمان مرکزی و واحدهای استانی را برعهده می گیرد.


6/1-ارزش های محوری دستگاه مربوطه را فهرست نمایید.

ارزش های فرهنگی،اخلاقی،اقتصادی،اجتماعی،سیاسی و مذهبی

سازمان آموزش و پرورش مهمترین سازمان موظف اجتماعی است که مسئولیت انتخاب و انتقال عناصر فرهنگی به نسل نو ساخته جامعه را بر عهده دارد. در این سازمان یکی از اصیل‌ترین و وسیع‌ترین قشر فرهنگی تاریخ، یعنی معلمان،‌ شرکت داشته‌اند و همه نهادها، گروه‌ها و آحاد جامعه به نوعی در تحقق اهداف آن مشارکت دارند.

این سازمان دستگاهی است که الگوی کلی نهادها و سازمان های رسمی جامعه به شمار می رود واز دیر باز نقش سازنده و اساسی در تداوم فرهنگ و تمدن بشری ایفا کرده است.2-آشنایی کارکنان با محل خدمت

1/2-نقش و جایگاه سازمانی واحد محل خدمت را تشریح نموده،وظایف اساسی آنرا بیان کنید.

تربیت از چنان منزلت و اعتباری برخوردار بوده است که به منزله سنگ بنای تحولات و تغییرات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و علمی در نظر گرفته شده است.جهان مدرن، مرهون شکل‌گیری انسان نو است و این وظیفه مهم بر عهده تربیت گذاشته شده است. در همین راستا، تأسیس نهادهای اجتماعی که این وظیفه را به دوش بکشند، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر بوده است.

 شکل گیری نهاد مدرسه و نهادهای وابسته به آن، براساس این احساس ضرورت، صورت بیرونی پیدا کرده است. نهاد مدرسه به منزله یک ایستگاه میانی، وظیفه آماده سازی انسان نو را برای ورود به جامعه و ایفای نقش مؤثر و کارآمد برعهده دارد. پیچیدگی تحولات اجتماعی، تغییرات اقتصادی و سیاسی و پیشرفت‌های علمی و فرهنگی، در مفهوم و معنا، مأموریت‌ها و وظایف مدرسه و ترسیم چشم‌اندازهای حال و آینده آن نقش مهمی داشته‌اند.مدرسه مهمترین مکان برای تمرین و آموزش و مشارکت است.برخی وظایف اساسی مدرسه عبارتند از:1-کسب و اشاعه علم و تقویت روحیه علمی در دانش آموزان2-عادت دادن دانش آموزان به حل مسائل از طریق علمی3-فراهم آوری زمینه عادت به نظم و انضباط در همه مناسبت های فردی و اجتماعی4-احساس مسئولیت و انجام بموقع وظایف مقرر.


2/2-ضمن ترسیم فرایند ساختار درونی واحد مربوطه،فرایندهای اساسی منجر به ارائه خدمت/تولید محصول را فهرست نمایید.

 *مثل چارت سازمانی هر کدام از عناوین زیر را در یک مستطیل قرار داده و بهم وصل کنید.

                              رئیس منطقه

                                                             

            معاونت یا مسئول آموزش راهنمایی تحصیلی

                                                           

                             مدیر مدرسه

 

مشاور           دفتردار          معاون      مربی پرورشی      

                                                             

                                     معلمان

 

فرایندهای مدرسه: 1-ثبت نام دانش آموزان  2 –سازماندهی دانش آموزان در کلاسهای درسی و تجهیز مدرسه  3-یادگیری از طریق تعامل دانش آموز با معلم


3/2-ویژگی های حاکم بر واحد ذیربط را توضیح داده،مشخصات همکاران را متناسب با پست های سازمانی فهرست نمایید.

شامل کار های حاکم بر مدیر و معاون و دبیران و سرایدار است.

وظایف مدیر:1-طرح برنامه سالانه 2-تشکیل شورای مدرسه،انجمن اولیا و مربیان و شورای دانش آموزی 3-برقراری ارتباط مستمر با خانواده در موارد لزوم و آگاه ساختن والدین از میزان غیبت فرزندان خود 4-دادن آزادی عمل به معلمان طبق مقررات مصوب و تصمیم گیری های شورای مدرسه.ویژگی های حاکم بر دبیران عبارتند از:1-انتخاب روش های تدریس مناسب توسط دبیر2-بودجه بندی کتابهای درسی 3-طرح سوالات امتحانی 4-بکارگیری وسایل کمک آموزشی 5-شرکت فعال در گروه های آموزشی و جلسات شورای معلمان.

وظایف معاون:1-رسیدگی به حضور غیاب همکاران یا دانش آموزان 2-برقراری نظم و انضباط در مدرسه 3-کمک به مدیر در انجام برخی امور 4-بر عهده گرفتن مسئولیت های مدیریت در غیاب مدیر 5-بر قراری نظم و انظباط در مدرسه.خدمتگزار نیز وظیفه نظارت و رسیدگی به مدرسه و کلاسها را دارد.3-آشنایی کارکنان با شغل مورد تصدی خود:

1/3-مهمترین وظایف/مسئولیت ها و اختیارات شغل مورد تصدی را بیان کنید.

راهنمایی:در این قسمت اهمیت رشته درسی خود و نیاز دانش آموزان به آن را توضیح دهید.

 


2/3-روش پاسخ گویی،همکاری و هماهنگی در رابطه با شغل مورد تصدی را توضیح دهید.

راهنمایی:در رشته تدریسی خود نحوه ارتباط شما با مدیر و معلمان دیگر و اولیای دانش آموزان چگونه است؟

 

 


3/3-شرایط احرازو مسیر ارتقای شغلی در شغل مورد تصدی را توضیح دهید.

 معلم در طول خدمت از ارتقای شغلی شامل دریافت برجستگی،تشویقات و کسب عناوین معلم ارشد ،خبره یا عالی و ... بهره مند می شود.

شرایط احراز ارتقای شغلی: داشتن 5 سال سابقه رسمی یا پیمانی که حداقل 3 سال آن آموزشی باشد – کسب حداقل 70درصد امتیاز ارزشیابی در سه سال آخر منتهی به ارزیابی.


4/3-روش ارزیابی عملکرد شغل مورد تصدی شما چگونه است؟آثار و پیامدهای ارزیابی را توضیح دهید.

ارزشیابی کارکنان : ارزشیابی یا ارزیابی فعالیتی است مستمر که عملکرد کارکنان را طی دوره ارزشیابی مورد بررسی قرار می دهد وهدف از آن آگاهی از کیفیت و میزان تلاش وکوشش کارکنان در انجام وظایف محوله و نیل به اهداف شغلی است تا حسب مورد تدابیری جهت تقویت عملکرد قوی و اقداماتی برای اصلاح و بهبود عملکرد وضعیت به عمل آید.  

معیارهای ارزشیابی :1-عملکرد 2- توسعه(فعالیتهای آموزشی)3- پیشنهاد ها 4- کارآفرینی  5- رفتار (شغلی ، اخلاقی) 6- تشویقات 7- امتیازات ویژه 8- امتیازات منفی   

کاربرد نتایج ارزشیابی(آثار و پیامدها) :1-بهبود آموزش 2- طرح ارتفاء شغلی 3- همترازی باهیات علمی دانشگاه ها 4- طرح ارزشیابی تحقیقی و تخصصی  5- استفاده از نتیجه ارزشیابی در تغییر شغل 6- ارتفاء گروه 7- ضریب افزایش سنواتی 8- فوق العاده برجستگی  9- تشخیص خدمت برجسته


5/3-مهارتهای اصلی مورد نیاز در انجام وظایف خود را بیان نمایید.

با توجه به مقتضیات شغلی خود بنویسید.


6/3-مهمترین نیازهای شغلی آموزشی شغل مورد تصدی را فهرست نمایید.

با توجه به مقتضیات شغلی خود بنویسید.

 


مطلب از  سیروان              www.nowin.mihanblog.com

 


» آشنایی با پیشرفته ترین و پیچیده ترین فناوری ساخته دست بشر ( یکشنبه 5 مهر 1394 )
» حقایق عجیبی درباره کلاغ ها ( جمعه 25 اسفند 1391 )
» اتفاقات بدن در یک 24 ساعت - بسیار جالب ( شنبه 21 بهمن 1391 )
» کارگاه برق مدرسه منگور کردستانی-سوم 1 و سوم 2 ( جمعه 15 دی 1391 )
» کارگاه برق مدرسه منگور کردستانی-دوم 1 و دوم 2 ( یکشنبه 3 دی 1391 )
» تصاویری جالب از دیوار چین ( پنجشنبه 13 مهر 1391 )
» درس ادب به مسافر نژادپرست ( پنجشنبه 9 شهریور 1391 )
» عکسهای کارگاه و کارعملی کلاسهای اول مدرسه شهیدباکری-رمز:شماره تلفن مدرسه ( دوشنبه 16 مرداد 1391 )
» تولید برق از زندانیان ( چهارشنبه 14 تیر 1391 )
» درمان بیمار آلمانی مبتلا به ایدز برای اولین بار در جهان ( پنجشنبه 25 خرداد 1391 )
» معدن داری در فضا ( سه شنبه 12 اردیبهشت 1391 )
» عجایب بدن انسان و آمارهایی جالب از اعمال روزانه انسان ( شنبه 9 اردیبهشت 1391 )
» نوروز 91 مبارک باد ( سه شنبه 1 فروردین 1391 )
» داستان کوتاه باسواد-بی سواد ( دوشنبه 15 اسفند 1390 )
» عاقبت مصرف مواد مخدر + تصویر جالب ( شنبه 15 بهمن 1390 )
» برنج فروشی که امپراطوری سامسونگ را به وجود آورد! ( یکشنبه 4 دی 1390 )
» تست تمرکز جالب - آیا شما نابغه اید؟ ( سه شنبه 1 آذر 1390 )
» تغییرات دوره راهنمایی و اضافه شدن بازدید به حرفه و فن ( یکشنبه 1 آبان 1390 )
» یک رویداد علمی و باز هم تایید اسلام و قرآن + تصاویر بسیار جالب ( جمعه 22 مهر 1390 )
» چینی ها چه جوری درست می کنند؟ + تصاویر ( شنبه 12 شهریور 1390 )
» دو داستان جالب: قرآن و ناپلئون - دکتر مصدق در دادگاه لاهه ( سه شنبه 25 مرداد 1390 )
» امن ترین محل نشستن در وسایل نقلیه کجاست؟ ( جمعه 3 تیر 1390 )
» اخطار ( شنبه 28 خرداد 1390 )
» اعداد شگفت انگیز ( سه شنبه 17 خرداد 1390 )
» زلزله ای به بزرگی 4.2 درجه درمقیاس ریشتر اشنویه ،نقده و پیرانشهر را لرزاند + تکمیلی ( جمعه 6 خرداد 1390 )
» سوء تفاهم (داستان کوتاه و جالب) ( دوشنبه 15 فروردین 1390 )
» چیزهایی که زلزله نتوانست از مردم ژاپن بگیرد. ( جمعه 27 اسفند 1389 )
» آلبوم تصاویر کارگاه حرفه و فن مدرسه شهیدباکری 89-88 ( جمعه 22 بهمن 1389 )
» شرح اردوی جنوب درس آمادگی دفاعی ( سه شنبه 5 بهمن 1389 )
» ابتکار جالب برای ایجاد کارگاه سیار در مدرسه شهید باکری ( سه شنبه 5 بهمن 1389 )


بازگشت به صفحه اصلی سایت


تماس با ما
کانال تلگرام ذره بین
کانال تلگرام ذره بین

آلبوم تصاویر مدرسه

درباره نویسنده

بــا تغییرات جدیــد نظـــــام آموزشی درس کاروفناوری بـه عنوان یکــــی از مفیــدترین دروس، دانش آموزان مبتـــکر و خــلاقی را بــــار می اوردکه بـه جـای مدرک گرایـی و رفتن در پـی مطـالب حفــظی کـم ارزش و امیــدداشتن به استـــخدام،خود خـــلّاق و کــارآفرین شوند.
دردرس کـاروفناوری دانـش آموزان عـلاوه بر به دست آوردن اعتـــماد به نفس به دلیــل انجام کارهای عملی باانواع مهارتهای فنی آشنـا میشوند که هم در زندگی شخصــی به کارشان می آیدو هم می تواند جرقه ی علاقه به رشته ها و مشاغل فنی را درآنها به وجود آورد.
موضوعات متنوع کاروفناوری به دانش آموزان فکرکردن و خـــلاقیت یاد می دهدو آنها را از سربار بودن رها میکند.کاروفناوری تنها امیــد جــامعه برای کم شدن فاصله علــم و عمــل بوده و میتواند نویدبخش پیشرفت و تکنولوژی باشد.
در این وبلاگ آمیخته ای از مطالب روز درمورد علـم و تکنـولوژی مرتبط با کــاروفناوری و هـر مطلب مفیددیگری برای دانش آموزان علاقمند قرار می گیرد.
آدرس اصلی: www.nowinfan.ir
آدرس کوتاه: www.nowin.tk
مدیر سایت: سیروان مولودپور

جستجو در مطالب

لینکستان

آرشیو

تقویم

PageRank Checking Icon